Bukodi Károly: ''Városunk legújabb kori történelmének legnagyobb fejlesztése előtt állunk.''
A devizahitelesek megsegítésére indul a program
A Szociális Családiház-építési Program első helyszínéül Ócsát jelölte meg a kormány. Az érintett Pest megyei település, Ócsa polgármestere és alpolgármestere közleményben arra kérte a város lakosságát, támogassa, hogy a bajba jutott devizahiteleseknek a település területén építsenek szociális családi házakat.
A Bukodi Károly fideszes polgármester és Horváth Tamás alpolgármester által aláírt közlemény a Belügyminisztériummal 2011. augusztus 11-én kötött megállapodás részletei között említi, hogy az építkezés két ütemben folyik majd az alsópakonyi városrészben.
„Szó sincs gettóról, vagy csődtelepről, a Kormány otthonokat épít Ócsán" - nyomatékosította Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár csütörtöki sajtótájékoztatóján, melyet Bukodi Károly, Ócsa polgármesterével és Szaló Péter a Belügyminisztérium területrendezési és építésügyi helyettes államtitkárral tartott.
A sajtótájékoztó megtekinthető itt:
Kovács Zoltán, Szaló Péter - sajtótájékoztató fotó:MTI
Az első nyolcvan ház megépítéséhez a kormány által kijelölt beruházó vállalja a szükséges infrastruktúra kialakítását (közművek, utak), Alsópakony és Ócsa-vasútállomás között kerékpárút létesítését, valamint egy két kilométer hosszúságú út és egy buszforduló építését Alsópakony településrészen. Segíti továbbá - akár EU-s pályázati forrás felhasználásával - bölcsőde építését és a Baross utcai óvoda bővítését.
Az ócsai általános iskola
A város polgármesterének és alpolgármesterének tájékoztatása szerint a beruházás várhatóan októberben kezdődik, az első ütemben megépülő házakat a tervek szerint 2012 tavaszán adják át.
"Városunk legújabb kori történelmének legnagyobb fejlesztése előtt állunk, amely nagymértékben megerősítheti szerepünket a leendő járásban, sőt a megyében, utat nyitva új vállalkozásoknak, munkahelyteremtő beruházásoknak." - írják Ócsa vezetői, kérve a lakosságot, hogy támogatásukkal segítsék a kormány és Ócsa önkormányzatának munkáját.
Az ócsai városvezetők közleménye egyfajta válasz volt az egy nappal korábban az MTI-nek nyilatkozó felsőpakonyi polgármester véleményére.
A szociális családiház-építésre kijelölt területtel szomszédos Felsőpakony polgármestere az MTI-nek augusztus 10-én beszélt arról, hogy elhamarkodott, rossz ötletnek tartja az ócsai projektet. Érvei között szerepelt a kijelölt hatalmas terület lakott településektől való távolsága, az infrastruktúra szinte teljes hiánya, valamint az, hogy megoldatlannak látszik a beköltözők munkához juttatása. Szerinte az is kérdés, vajon mi lesz az oda költöző munkanélküliekkel, hová mehetnek majd segélyért. A polgármester megjegyezte: ő maga biztosan nem örülne egy ilyen lakótelepnek a községében, s tudtával a környéken élők sem fogadják egyöntetű lelkesedéssel az ötletet.
Ócsa látképe - forrás:MTI
Sztancs János polgármestert, a nyilatkozatot követően a Fidesz felsőpakonyi szervezete lemondásra szólította fel, mert álláspontjuk szerint a Pest megyei település független polgármestere a bajba jutott devizahitelesek Ócsára tervezett otthonai, a kiemelt kormányberuházás kapcsán tett nyilatkozataival kárt okoz saját településének, illetve sértő módon beszélt a szociális lakópark majdani lakóiról, azt feltételezve, hogy segélyekből akarnak majd megélni.
A Fidesz felsőpakonyi szervezetének az MTI-hez kedden eljuttatott közleménye szerint a polgármester alaptalanul vagdalkozva, a tények ismerete nélkül, illetve azok figyelmen kívül hagyásával nyilatkozott a falu vezetőjeként, a falu egész közössége nevében. Felhívják Sztancs János figyelmét arra, hogy az általa felvetett "problémákkal" kapcsolatban korábban nyilatkozó Kovács Zoltán államtitkár minden olyan nehézség valódi megoldását ígérte, amelyet a felsőpakonyi polgármester felvetett.
A Fidesz helyi szervezete felszólította Sztancs Jánost, hogy kérjen bocsánatot a megbántottaktól, és mondjon le tisztségéről, hogy ne okozzon több kárt Felsőpakonynak.
A polgármester az MTI megkeresésére azt mondta, az immár többszöri felszólítás ellenére sem mond le, mert a lakosság döntő többsége őt választotta a település vezetőjévé, másrészt az "örökségül" rá hagyott jelentős mértékű adósság ledolgozása számos feladatot jelent számára a jövőben. (T.A)
forrás: MTI