Az Óbudai Egyetem robotikai képzéséhez csatlakozik az ABB
Az élethosszig tartó tanulás támogatása komoly beruházásokat kíván – a cél az, hogy a jövőbeli munkavállalók boldogulni tudjanak a robotika és az automatizálás területén. Az Óbudai Egyetem az ABB vállalattal karöltve most új képzéseket is kínál.
Globális oktatási felmérést végzett az ABB vállalat, melynek során megállapították: huányosságok vannak az oktatás és a képzés terén, ahol meg lehetne tanulni a jövő - hálózatba kapcsolt és automatizált - munkahelyein a munkavégzéshez szükséges ismereteket.
Napjainkban mindössze minden negyedik oktatási intézmény alkalmaz robotokat oktatási programjaiban – mondta el Haray Norbert, az ABB Kft. Robotika és Gyártásautomatizálás üzletágának vezetője.
A hiányosságok, melyek ebből erednek, veszélyeztetik az újraiparosítás sikerét. Ahhoz, hogy a társadalom felkészült legyen a munkahelyek átalakulására és ki tudja használni teljes mértékben a rugalmas automatizálásban levő potenciált, éljen az újraiparosítással feltáruló új lehetőségekkel, fontos a technológiát szállító vállalatok, a kormányzatok és oktatási intézmények együttműködése – írta az okosipar.hu.
Ezért az ABB vállalat bővíti robotikai és automatizálási oktatási programját - új képzési központokkal.
Az Óbudai Egyetem robotikai képzéséhez csatlakozik az ABB
A cégnek 2022 óta már van Ausztriában globális innovációs és képzési kampusza, ezzel 40-re nőtt az új regionális képzési központok száma – működnek az Egyesült Királyságban, Németországban és Brazíliában is. Létesítményeikben évente több mint 30 ezer iskolás, főiskolás és egyetemen tanuló diákot képeznek, de vannak köztük munkavállalók és szakmunkástanulók is.
Az ABB meglevő oktatási kínálata szerte a világon 100 iskolában és egyetemen elérhető – tudatta az okosipar.hu.
Magyarországon a robotikai képzés terén az ABB hasonló együttműködést hozott létre már 2016-ban a hazai felsőoktatási intézményekkel, így az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karral – a hallgatók létszáma évente 20 százalékkal emelkedett.
Mint azt dr. Széll Károly, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar egyetemi docense elmondta: az ipari robotizálási szakmérnöki oktatás célja, hogy az ipar igényeinek megfelelő tudást adjanak a a hallgatóknak, gyakorlatorientált továbbképzés keretében, amely az ipari folyamatok, gyártósorok fenntartására, továbbfejlesztésére, a robotintegrációs és karbantartási folyamatok megismerésére koncentrál.
Robottechnikai központjuk Magyarországon egyedinek számító robotparkja valós ipari környezetet hoz létre a hiánypótló képzéshez, amely egyébként a közeljövőben angol nyelven is elérhető lesz – tette hozzá.
Az Óbudai Egyetem Alba Regia karának 4 féléves képzése péntek délutánonként folyik és BSc oklevelet biztosít. Mellette azonban az intézmény 1-2 napos moduláris képzéseket is nyújt a robotprogramozás és működtetés különféle témaköreiben – tudatta az okosipar.hu.
Fotó: new.abb.com
L.A.